Stomatologia zachowawcza

IMPLANTY

Zainwestuj w implant zęba.
Doświadczony implantolog pomoże Ci przywrócić zdrowy uśmiech

Stomatologia zachowawcza

IMPLANTY

Zainwestuj w implant zęba.
Doświadczony implantolog pomoże Ci przywrócić zdrowy uśmiech

Implanty zębowe

W naszej praktyce implantoprotetyka ma ok. 10-letnie tradycje. Przez cały ten okres staramy się pracować z bardzo rozsądnymi i doświadczonymi implantologiami. W przeszłości zabiegi implantacji dla naszych pacjentów wykonywali Dr Michał Jóźwiak, Dr Charles Minoyan, a obecnie Dr Dorota Tyczkowska.

Przez 10 lat stosowaliśmy i stosujemy kilka sprawdzonych i relatywnie niedrogich systemów implantologicznych jak Osteoplant czy Neobiotech. Ostatnio do arsenału implantologii wprowadziliśmy doskonały system Straumanna oraz francuski system dedykowany szczególnie trudnym warunkom implantologicznym- system Victory. Ten system stosujemy z powodzeniem szczególnie u pacjentów 60 plus u których standardowa implantologia napotyka na olbrzymie problemy spowodowane zanikiem blaszki kostnej.

Implanty zębów – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegów implantacji jest kilka czynników:

  • nieuregulowana sytuacja zgryzowa
  • duże zaniki tkanki kostnej
  • choroby układowe
  • problemy z utrzymaniem perfekcyjnej higieny
  • palenie tytoniu

Implanty dentystyczne – inwestycja na całe życie

Wstawienie implantów zębowych to inwestycja obliczona na całe życie. Decydując się na to rozwiązanie warto rozważyć nie tylko koszty zabiegu, ale przede wszystkim jakość oferowanego rozwiązania, jego trwałość i bezpieczeństwo.

Szwajcarska firma Institut Straumann tworzy systemy implantologiczne od ponad pół wieku i w tym czasie zyskała sobie miano producenta implantów o najwyższym stopniu bezpieczeństwa, potwierdzonym licznymi publikacjami i latami badań klinicznych.

Implanty – skuteczna odbudowa zębów

Implant dentystyczny składa się z 3 elementów: tytanowej śruby umieszczonej wewnątrz kości szczęk, tytanowego lub ceramicznego łącznika oraz korony protetycznej. Rozwiązanie, chociaż kosztowne, jest obecnie najlepszą dostępną metodą odbudowy brakującego uzębienia, gdyż zamiast maskować pustą przestrzeń umożliwia pełne estetyczne oraz funkcjonalne odtworzenie utraconych zębów.

W przeciwieństwie do popularnych protez zębowych, wszczepione w kości szczęki implanty przenoszą na nie siły działające podczas żucia pokarmu, co pomaga zachować jej prawidłową strukturę i zapobiega zanikowi.

Założona w 1954 r. w Szwajcarii firma Institut Strumann AG jest obecnie uznawana za światowego lidera w dziedzinie implantologii stomatologicznej oraz regeneracji tkanek przyzębia. Przytaczane przez producenta wyniki badań klinicznych wykazują, że oferowane implanty mają najwyższy odsetek przetrwania (98,8%) spośród wszystkich zarejestrowanych systemów implantologicznych. Produkty koncernu zatrudniającego 2300 pracowników powstają w fabrykach w Szwajacarii, Szwecji oraz USA i oferowane są w 60 krajach. Straumann Dental Implant System w ciągu 40 lat opisany został w ponad 3000 publikacji medycznych, co czyni go najlepiej przebadanym i udokumentowanym systemem na świecie.