PROTETYKA, LICÓWKI PORCELANOWE I CERAMIKA BEZMETALOWA

Doświadczony stomatolog pomoże Ci odzyskać promienny uśmiech

Slider

Kiedy warto zgłosić się do protetyka na leczenie protetyczne?

Leczenie protetyczne koniecznie trzeba wdrożyć w przypadku, gdy standardowa pomoc dentystyczna nie jest już możliwa. Głównym zadaniem protetyka jest poprawa wyglądu uzębienia oraz przede wszystkim polepszenie zdrowia pacjentów i zapobieganie powstawania różnorodnym zmianom w obrębie jamy ustnej.

Jakie są konsekwencje braków w uzębieniu?

Niestety, braki w uzębieniu mogą negatywnie wpłynąć na przeżuwanie, ruch żuchwy oraz na trawienie, stąd tak istotna jest wizyta u protetyka. Wykorzystując dostępne uzupełnienia stomatologiczne, można szybko i dyskretnie poprawić uśmiech. Równie ważny jest aspekt estetyczny – obecnie pacjenci z defektami uśmiechu tracą pewność siebie i często izolują się towarzysko.

Protetyka stomatologiczna to szereg zabiegów stomatologicznych mających na celu odbudowę uszkodzonych lub uzupełnieniu brakujących zębów.

W naszym gabinecie pierwszym etapem jest wizyta konsultacyjna, na której lekarz wraz z pacjentem określają zakres pracy protetycznej. Podczas takiej wizyty pacjent przedstawia swoje oczekiwania dotyczące efektu końcowego. Następnie wykonywany zostaje projekt estetyczny oraz kalkulacja całe pracy. Po zaakceptowaniu elementów pacjent zostaje zakwalifikowany do rozpoczęcia przebudowy protetycznej.

Protetyka stomatologiczna – zakres usług

Oferujemy pełen zakres usług protetycznych wysokiej jakości:

  • korony,
  • mosty,
  • licówki,
  • wkłady,
  • protezy szkieletowe,
  • protetyka na implantach,
  • wszystkie inne elementy dostosowane do potrzeb naszych pacjentów.

Wizyty kontrolne po leczeniu protetycznym

Wizyty kontrolne po leczeniu protetycznym polegają na dostosowaniu kontaktów między zębami za pomocą analizatora T-scan – bardzo precyzyjnego narzędzia pozwalającego na kontrolę napięć i przeciążeń.

Naszą protetyczną specjalizacją są kompleksowe odbudowy protetyczne u pacjentów z dużym starciem zębów. Specjalizujemy się w rehabilitacji estetyczno-funkcjonalnej szczególnie trudnych przypadków. Wykonujemy ok. 10 odbudów protetycznych rocznie od 2010 roku. Każda odbudowa poprzedzona jest wykonaniem cyfrowego projektu estetycznego z użyciem platformy Smylist. Projekt wstępnie wykonywany jest w formacie 2D, a następnie konwertowany do 3D. W drugiej połowie tego roku wszystkie projekty będą prezentowane w formacie 3D z użyciem skanera twarzy.

Pierwsza wizyta kontrolna u protetyka

Pierwsza wizyta kontrolna po wstawieniu, np. ruchomej protezy, mostu lub korony odbywa się mniej więcej po dwóch tygodniach. Jeśli wszystko jest w porządku, na kolejną kontrolę zapraszamy zwykle za pół roku. W momencie, gdy uzupełnienie dentystyczne uwiera, nie jest dobrze dopasowane lub wytworzył się stan zapalny, należy odwiedzić nasz gabinet jak najszybciej, gdyż konieczne będzie wykonanie poprawek.